Tradycje złotnicze firmy sięgają końca lat 40-tych XXw.  

Wtedy to młody chłopak, późniejszy jej założyciel Marian Wiśniewski, znalazł się w ówczesnych ziemiach ozdyskanych, a dokładnie w Szczecinie, gdzie podjął naukę zawodu u mistrza złotniczego p. Witkiewicza.

Po powrocie do Warszawy w latach 50-tych, już jako dyplomowany czeladniek, podjął pracę w WytwórniWyrobów Jubilerskich, która w tamtych latach była jedyną alternatywą pracy w zawodzie złotnika. Zatrudnienie tam, miało również swoje dobre strony, gdyż zgromadzenie w jednym miejscu wielu osób wnających ten fach z różnych szkół i od różnych mistrzów sprzyjało doskonaleniu własnych umiejętności poprzez podpatrywanietajników pracy innych, co przy rzemiośle artystycznym, jakim jest złotnictwo, jest bardzo istotne. Zostały tam zadzierzgnięte przyjaźnie i znajomości, które później przekształciły się w formę długoletniej współpracy, jak chociażby z mistrzem grawersko-cyzelerskim z Zielonki p. Zdzisławem Jakubczykiem.

Korzystając ze sprzyjających warunków politycznychepoki Gomółki Marian Wiśniewski w 1964r. zakłada firmę produkującą sztuczną biżuterię, a gdy ekipa Gierka luzuje restrykcyjne prawo stalinowskie (za handel złotem można było dostać wyrok śmierci) w latach 70-tych firma przekształca się w usługowy zakład złotniczy, wykonujący biżuterię z powierzonego złota (tylko na to zezwalało ówczesne prawo).

W połowie lat 70-tych szkoleni są uczniowie: Marek Kurowski, oraz córki: Małgorzata Wiśniewska i Elżbieta Wiśniewska. połowa lat 80-tych, to czas nauki dla: Marzeny Suchory, Beaty Jaszczuk, syna, Sławomira Wiśniewskiego oraz synowej Gabrieli Wiśniewskiej aktualnej właścicielki firmy.Trzecie pokoleniedoszło do głosu już w XXI wieku w osobie Krzysztofa Wiśniewskiego.

Po zmianach ustrojowych, firma po raz kolejny przekształciła się z usługowej w usługowo-handlową, starając się sprostać coraz to nowym wymaganiom naszych klientów i zupełnie innym trudnościom rynkowym zwązanym chociażby z olbrzymią konkurencją.

Istniejemy od 50-ciu lat praktycznie w tym samym miejscu. Dawno odeszły w niepamięć czasy, gdy w powiecie wołomińskim byliśmy jedyni. Staramy się jednak połączyć atrybuty tradycji i doświadczenia z nowymi wymaganiami naszych klientów i wymogami rynku.
Doświadczenie, wszechstronność, znajomość zagadnień starych i nowych technologii, fachowa i kompetentna obsługa – to nasze atuty.

Jesteśmy gotowi, byście nas sprawdzili.

 

 

Telefon:

22-781-01-88

22-761-06-43